Tai Chi  Chi Kung  Snake Style  Zajęcia  Program  Aktualności  Czytelnia  Galeria   Kontakt   Linki  Home 

SNAKE STYLE  

       

  

 
snake style video

szkoły snake style

historia stylu

zasady snake style


Ip Family Tai Chi Chuan - ISSA -
Internacional Snake Style Association

Akademia Tai Chi Chuan jest jedynym legalnym przedstawicielem i członkiem ISSA w Polsce.
Krzysztof Maćko jest od 2008 roku jedynym legalnym uczniem i przedstawicielem Roberta Boyd'a w Polsce.

 


Robet Boyd i Krzysztof Maćko 2010r

Celem stowarzyszenia ISSA założonego przez ucznia Ip Tai Taka Roberta Boyd'a jest propagowanie oryginalnego Tai Chi styl węża a przez to: zdrowego ruchu, ćwiczenie właściwej naturalnej postawy ciała, dla uzyskania zdrowia i wewnętrznej siły. Bardzo ważnym aspektem jest relaks i rozluznienie generujące siłę, jak i również bojowy aspekt i praktyczne stosowanie tej potężnej wewnętrznej siły w sztukach walki.

Można to osiągnąć stosując zasady systemu Stylu Węża, tak jak to przekazał mistrz Yang Cheng Fu swojemu najstarszemu synowi Yang Sau Chung, a on z kolei Ip Tai Tak'owi. który uczył Boba Boyda. W starym zwyczaju obowiązującym w Chinach mistrz adoptuje wybranych uczniów. W ten sposób stał się członkiem rodziny ze wszystkimi konsekwencjami dotyczącymi posłuszeństwa i lojalności wobec mistrza i jego rodziny.

Mistrz Ip Tai Tak zezwolił Boydowi na nauczanie tego stylu innych którzy chcę się nauczyć Stylu Węża.

Kliknij aby powiększyć

Wielki mistrz Ip Tai Tak i Robert Boyd w portrecie mistrz / disciple.

Kliknij aby powiększyć

Mistrz Ip Tai Tak w aplikacji ruchu "peng".
  

Kliknij aby powiększyć

Yang Sau Chung i Ip Tai Tak podczas praktyki tui shou.
Hong Kong, 1975.

System Snake Style Tai Chi rodziny Yang jest najbardziej praktycznym i najbardziej subtelnym z trzech form stylu Yang - żuraw, tygrys i wąż. My, nauczyciele zrzeszeni w tym stowarzyszeniu, mamy pozwolenie od Boba Boyda by nauczyć systemu Stylu Węża w naszych szkołach. Podążając w ślady mistrza, robimy to bez ukrywania sekretów, które poznaliśmy.
Każdy praktykujący może nauczyć się systemu Stylu Węża w swoim tempie i właściwym dla siebie czasie zależnym do indywidualnych zdolności. Pomimo tego, że wszystkie tajemne zalecenia systemu są już znane i dostępne wymagają praktyki i doświadczenia Tylko praktyka pozwala ideom zaistnieć w realnym wymiarze.
Mamy nadzieję, że każdy znajdzie na naszej stronie wartościowe informacje i z satysfakcja będzie mógł uczestniczyć w proponowanych przez naszą szkołę zajęciach.

Zapraszamy na relację fotograficzną z pierwszego w Polsce seminarium Snake Style z Robertem Boyd'em w dziale Galeria: Seminarium Tai Chi Snake Style Wrocław 2010

Seminarium Tai Chi Snake Style
        Wroclaw 2010
Seminarium Tai Chi Snake Style
Wrocław  2010

Styl Węża zawiera:
- formę ręczną 13 ruchów
- formę ręczną 108 ruchów
- formę z szablą
- formę z mieczem
- formę z włócznią
- Długą Pięść, Long Boxing
- Qigong Ding Bu Chuan
- Pchające dłonie,
 -Forma podwójna

Subtelności stylu węża są nie widoczne na pierwszy rzut oka.
Ręce są mniej rozciągnięte niż stylu tygrysa i ruch wygląda na bardziej kanciasty, ręka z przodu znajduje się bliżej ciała.  Istotną różnicę widzimy w pracy nóg. Przeniesienie ciężaru ciała wraz z krokiem, następuje  w 100% a nie jak w stylu tygrysa w rozłożeniu 70-30%. Rozdzielenie Yin i Yang jest w związku z tym bardziej wyraziste i zaznaczone.
Styl węża oferuje ćwiczącemu większe możliwości wykorzystania bojowego aspektu Tai Chi. Aplikacje stosowane w stylu węża, zawierają elastyczną siłę płynącą z rdzenia kręgosłupa i rdzenia mięśni, tworząc ćwiczenia mocno oddziaływujące na cały organizm, jego zdrowie i długowieczność.
Przy pierwszym spotkaniu ze stylem węża błędnie wydaje się, że styl węża jest stylem tygrysa tylko wykonywanym mniej starannie i szybszym tempie. Istotne jest tu zrozumienie, iż pojęcie „wąż” odnosi się do sposobu poruszania się korpusu ciała a nie z ruchu nóg czy rąk.  Pozornie ruch wydaje się łatwiejszy niż poruszanie się w stylu tygrysa, dopiero po kilku latach praktyki możemy docenić jakościową zmianę.

 
snake style video

szkoły snake style

historia stylu

zasady snake style


Szkoła Tai Chi i Chi Kung serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia, kursy, wyjazdy wakacyjne i staże weekendowe. Zajęcia prowadzone są przez zespół doświadczonych nauczycieli Tai Chi i Chi Kung. Zadbaj o swoją kondycję i zdrowie. Serdecznie zapraszamy.
 
Tai Chi  Chi Kung  Snake Style  Zajęcia  Program  Aktualności  Czytelnia  Galeria   Kontakt   Linki  Home 
Do góry