Tai Chi  Luohan Qigong  Snake Style  Zajęcia  Program  Aktualności  Czytelnia  Galeria   Kontakt   Linki  Home 

SNAKE STYLE  

SNAKE STYLE

SNAKE STYLE - WROCŁAW


Ip Family Tai Chi Chuan - ISSA - Internacional Snake Style Association


Akademia Tai Chi Chuan jest jedynym legalnym przedstawicielem i członkiem ISSA w Polsce.
Krzysztof Maćko jest od 2008 roku jedynym legalnym uczniem i przedstawicielem Roberta Boyd'a w Polsce.

 


Robert Boyd i Krzysztof Maćko 2010r.

Celem stowarzyszenia ISSA założonego przez ucznia Ip Tai Taka Roberta Boyd'a jest propagowanie oryginalnego Tai Chi styl węża a przez to: zdrowego ruchu, ćwiczenie właściwej naturalnej postawy ciała, dla uzyskania zdrowia i wewnętrznej siły. Bardzo ważnym aspektem jest relaks i rozluznienie generujące siłę, jak i również bojowy aspekt i praktyczne stosowanie tej potężnej wewnętrznej siły w sztukach walki.

Można to osiągnąć stosując zasady systemu Stylu Węża, tak jak to przekazał mistrz Yang Cheng Fu swojemu najstarszemu synowi Yang Sau Chung, a on z kolei Ip Tai Tak'owi. który uczył Boba Boyda. W starym zwyczaju obowiązującym w Chinach mistrz adoptuje wybranych uczniów. W ten sposób stał się członkiem rodziny ze wszystkimi konsekwencjami dotyczącymi posłuszeństwa i lojalności wobec mistrza i jego rodziny.

Mistrz Ip Tai Tak zezwolił Boydowi na nauczanie tego stylu innych którzy chcę się nauczyć Stylu Węża.

Kliknij aby powiększyć

Wielki mistrz Ip Tai Tak i Robert Boyd
w portrecie mistrz / disciple

Kliknij aby powiększyć

Mistrz Ip Tai Tak w aplikacji ruchu "peng"
  

Kliknij aby powiększyć

Yang Sau Chung i Ip Tai Tak podczas praktyki tui shou
Hong Kong, 1975

System Snake Style Tai Chi rodziny Yang jest najbardziej praktycznym i najbardziej subtelnym z trzech form stylu Yang - żuraw, tygrys i wąż. My, nauczyciele zrzeszeni w tym stowarzyszeniu, mamy pozwolenie od Boba Boyda by uczyć systemu Stylu Węża w naszych szkołach. Podążając w ślady Mistrza, robimy to bez ukrywania sekretów, które poznaliśmy. Każdy praktykujący może nauczyć się systemu Stylu Węża w swoim tempie i właściwym dla siebie czasie, zależnym do indywidualnych zdolności. Pomimo tego, że wszystkie tajemne zalecenia systemu są już znane i dostępne wymagają praktyki i doświadczenia. Tylko praktyka pozwala ideom zaistnieć w realnym wymiarze. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie na naszej stronie wartościowe informacje i z satysfakcją będzie mógł uczestniczyć w proponowanych przez naszą szkołę zajęciach.

Zapraszamy na relację fotograficzną z pierwszego w Polsce seminarium Snake Style z Robertem Boyd'em w dziale Galeria: Seminarium Tai Chi Snake Style Wrocław 2010

Seminarium Tai Chi Snake Style
        Wroclaw 2010
Seminarium Tai Chi Snake Style
Wrocław  2010

Styl Węża zawiera:
- formę ręczną 13 ruchów
- formę ręczną 108 ruchów
- formę z szablą
- formę z mieczem
- formę z włócznią
- 'Długą Pięść' - Long Boxing
- formę Qigong - Ding Bu Chuan
- pchające dłonie - formę podwójną

Subtelności stylu węża są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Ręce są mniej rozciągnięte niż stylu tygrysa i ruch wygląda na bardziej kanciasty, ręka z przodu znajduje się bliżej ciała. Istotną różnicę widzimy w pracy nóg. Przeniesienie ciężaru ciała wraz z krokiem, następuje w 100% a nie jak w stylu tygrysa w rozłożeniu 70% - 30%. Rozdzielenie Yin i Yang jest w związku z tym bardziej wyraziste i zaznaczone. Styl węża oferuje ćwiczącemu większe możliwości wykorzystania bojowego aspektu Tai Chi. Aplikacje stosowane w stylu węża, zawierają elastyczną siłę płynącą z rdzenia kręgosłupa i rdzenia mięśni, tworząc ćwiczenia mocno oddziaływujące na cały organizm, jego zdrowie i długowieczność. Przy pierwszym spotkaniu ze stylem węża błędnie wydaje się, że styl węża jest stylem tygrysa tylko wykonywanym mniej starannie i szybszym tempie. Istotne jest tu zrozumienie, iż pojęcie "wąż" odnosi się do sposobu poruszania się korpusu ciała a nie z ruchu nóg czy rąk. Pozornie ruch wydaje się łatwiejszy niż poruszanie się w stylu tygrysa, dopiero po kilku latach praktyki możemy docenić jakościową zmianę.

 
snake style video

szkoły snake style

historia stylu

zasady snake style


Szkoła Tai Chi i Chi Kung serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia, kursy, wyjazdy wakacyjne i staże weekendowe. Zajęcia prowadzone są przez zespół doświadczonych nauczycieli Tai Chi i Chi Kung. Zadbaj o swoją kondycję i zdrowie. Serdecznie zapraszamy.
 
Tai Chi  Luohan Qigong  Snake Style  Zajęcia  Program  Aktualności  Czytelnia  Galeria   Kontakt   Linki  Home 
Do góry